Nasze konie

ELSPARTAKUS

ogier arabski po FS Bengali urodzony w 2012 roku, bardzo inteligentny i przyjazny koń do sportu.


LENTA

klacz śląska urodzona w 2007 roku, klacz chodzi pod siodłem i w zaprzęgu.


SŁAWA BOHUMIRA

klacz sp urodzona w naszej stajni córka ogiera małopolskiego Bakszysz.


IMPRESJA

urodzona w 2006 roku klacz trakeńska


LOR vel FRYTEK

LOR ogier zimnokrwisty profesor jazdy w zaprzęgu i pod siodłem. Idealny na długie, samotne spacery.


MIDAL

wałach arabski. Koń chętnie pracujący z jeźdźcem.

 


TOPAL (Myszek)

konik polski w talentem do skoków oraz wdrażania młodych jeźdźców w arkana jazdy konnej.

 


MACHO

Stanówka ogierem Arabskim Macho (Arbil – Małmazja) Wermut , gniady, urodzony w 2000 roku ,w słynącej z hodowli wyścigowych koni arabskich SK Andrzeja Mroczka, to przedstawiciel najsłynniejszego i najstarszego polskiego rodu og. Krzyżyk or. Ar. Imp. W 1896 r. do Jarczowie.
Konie z tego rodu najczęściej maści gniadej lub ciemno gniadej,okreslane mianem „PRAWDZIWYCH KUHAILANÓW” -mocnej budowy doskonale wykorzystujące paszę, szybko regenerują siły, odważne z dobrym ruchem, o spokojnym usposobieniu.

Ogier Macho jest synem ogiera Arbil – wieloletniego reproduktora elitarnej hodowli koni arabskich w Polsce ( w latach 1985 – 88 był dzierżawiony przez SK Lasma Arabians w USA) wyeksportowanego w 2003 roku do Holandii. A wnukiem doskonałego ogiera Banat ( sprzedany do USA za 255 tyś).

Babką ogiera Macho po Mieczu, jest fenomenalna klacz Arba, matka 8 córek , której ojciec ogier Comet jest uznawany za najlepszego reproduktora wyhodowanego w powojennej polskiej hodowli. Ogier Macho ze strony swojej matki klaczy Małmazja Wermut, reprezentuje znakomitą linię wyścigową, pochodzącą z rodziny klaczy Gazela.

Ogier Macho jest pięknej, gniadej maści, przedstawiający sobą charakterystyczny kuhailański typ, połączony z atletyczną budową , świetnym ruchem i sprawdzoną już dzielnością wyścigową . Jest koniem o wyjątkowo miłym usposobieniu, pojętym i chętnym do współpracy, odważnym i wytrzymałym. Macho jest ogierem ze świetnym ruchem i pięknie osadzonym dużym ciemnym okiem.

Z powodzeniem używany do uszlachetniania klaczy półkrwi, gdzie pozostawił już bardzo urodziwe potomstwo.
Ogier spełnia kryteria hodowlane i może być użyty w rozrodzie do doskonalenia rasy : małopolskiej , wielkopolskiej i polski koń szlachetnej półkrwi , oraz klaczy czystej krwi arabskiej.

 


Minorka

najstarsza klacz w naszej stajni